Recenze: Pac & Pussy je příručka pro přežití intelektuála

Milujete inteligentní vtipy? Nevadí vám trocha černoty či suchý humor? Máte rádi kočky? Pak je Pac & Pussy ideální záchrannou kapesní příručkou pro každý den strávený mezi hloupými lidmi.

Brožovaná publikace založená na komiksech o 4 okénkách dostane každého milovníka koček. Komiks začínal na Facebooku a Instagramu, a jako jeden z malá si Albrecht Smuten udržel tempo a tlak doby. Z virtuálního prostoru tak dostal svůj satirický nadhled na papír. Autor podává skrz dvě stereotypně pojaté kočky pohled na život v moderním světě – pohled na homeopatii, vnímání vesmíru a existencionalismu, náboženství… Dokonce jde mnohdy o myšlenku s hlubokým přesahem a odkazem.

Nejde o klasické komiksy, kterých je teď plný internet, kdy je vyobrazena pouze jakási zveličená skutečnost, aby vykouzlila úsměv na tváři tématy jako ženy a menstruace, ženy které utrácí za kočky víc než za cokoliv jiného a podobně. Smuten vezme jeden zelený/mainstreamový/whatever názor a nechá Pac & Pussy, aby se s ním popraly. Nechá je, aby normálnímu „nekočičímu“ člověku ulevily od tlaku stupidity okolí, aby ve velkém stylu poslaly do prdele rádoby učeného člověka. Ono ty kočky ani nemají šanci někoho urazit, i kdyby šlo o kreslení kosočtverců na čelo. Jsou to dvě rozkošné micinky přece!

Samozřejmě nebudu jen chválit. Styl vyjadřování kočiček je úchvatný. Možná jsem předpojatý Moravák, ale křišťálová genialita sdělení byla mnohdy zkažena právě jakýmsi pražáctvím. Možná je mluvou cíleno ještě hlouběji, než by si i autor sám přál.

Když jsem si knihu donesla domů, okamžitě mi ji zabavil manžel. Je to člověk, který nemá Instagram ani Facebook, takže vůbec netušil, co to ta černobílá komiksová kniha je. Po prvotním prolistování bez čtení celkem otráveně vynesl rozdudek – to bude dobré, ale nebude se to dát číst v kuse. Následující hodinu jsme si knihu předávali mezi sebou, vždy když jeden z nás vybuchnul smíchy. Tedy mohu s klidným srdcem říci, že jde i přes opakování témat, které kocour Pac a kočka Pussy zpracovávají, o originální a bystré počteníčko. Satiru moderní doby doporučuji každému, kdo má doma kočky. Pokud je navíc i alespoň trochu inteligentní, bude si vašeho dárku velice cenit!

Zdroj obrázků: ČT24, Multiverzum.sk

About The Author

Albrecht Smuten Pac & Pussy