Recenze: Růže je lahůdka pro fanoušky písmenkového porna s lehkým náznakem příběhu

Erotická literatura může překvapit. Je velmi příjemné najít knihu, která vybočuje a nejde s davem či podle jednotného a místy už i docela otravného vzorce! Tiffany Reisz umí mezi čtenáři romantiky rozproudit vášně. A to nejen mezi řádky svých knih, ale i v diskusích.

Během večírku na oslavu Liiny promoce jí její rodiče darovali nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi zvaný Růžový kylix. Je to úžasný dárek, na který má zálusk i August Bowman, přítel rodičů a host na večírku. August Lie sdělí, že tento pohár je ve skutečnosti mnohem víc než jen kus nádobí. Byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je však vůči mytologii a kouzlům skeptická – koneckonců August je sběratel umění, takže nejspíš chce ten vzácný kousek pro sebe. Jakmile však Lia na vlastní kůži okusí skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie, nechce se jí jen tak vzdát, přestože je August ochoten zaplatit víc než skutečnou hodnotu poháru. Lia přemýšlí o jiném obchodu. O takovém, při němž se jejich osudy propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy oba troufli pomyslet.

Obě knihy – Rudá galerie i Růže jsou důkazem, že erotická literatura nemusí jít vždy něžnou a romantickou cestou.. A to jde jen o velmi slabý odvar oproti jiné autorčině sérii Rození hříšníci (Siréna, Anděl, Princ a ještě mi zbývá k přečtení Milenka). Prim ve všech těchto příbězích hraje sex. Zpravidla hrubý, drsný, zvrhlý, nechybí BDSM, případně tři a více lidí dohromady. V Růži vsadila Tiffany Reisz na řeckou mytologii. A co si budeme namlouvat, v té bylo i bez jejího okořenění sexu celkem přehršel!

Nic pro puritány!

Růže se skvěle čte. 408 stran odsýpá a ano, prim opravdu hrají sexuální scény. Tomu už se ani nedá říkat pouze erotika. Ne, tady jde opravdu o písmenkové porno s letmým náznakem příběhu. Ten je tady, na rozdíl od Rudé galerie, o něco detailnější, rozvinutější a více kompaktní. Další fakt, který je potřeba zdůraznit: První i druhý díl mají lehký fantasy nádech. Hodnotit tedy v komentářích realističnost je stejně pošetilé, jako chtít po vašem vibrátoru, aby uměl líbat. To jednoduše nejde.

Opět se potvrzuje, že Tiffany Reisz je specifická autorka, která se vymyká. Série Rození hříšníci je za mě rozhodně lepší, propracovanější, promyšlenější a kvalitnější. Nicméně je potřeba říct, že rovněž o dost zvrhlejší, krutější a brutálnější… a to ani špetku nepřeháním!

Růže mě mile překvapila svým námětem. Řecká mytologie podporuje čtivost a podpoří zajímavost. Zároveň nejde o nic, co by mě vyloženě šokovalo. Je však potřeba říct, že jsem čtenář poměrně otrlý. Baví mě číst příběhy vyhnané trochu ad absurdum. A to splňuje právě Tiffany Reisz. Nesedla jsem si vysloveně na zadek, ale jsem spokojená a zvědavá na závěrečný díl této trilogie.

 Zdroj obrázku: Knihy Dobrovský, amazon.com

About The Author

Tiffany Reisz Růže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *