Recenze: Její keřík by se spíš měl jmenovat rozloučení s Objekty touhy

Poslední díl série Objekty touhy mne zklamal. Její keřík od Penelope Bloom hodnotím jako druhý nejhorší (hned po Jeho zákusku). Nepovedla se ani zcestná anotace, která nastiňuje děj, který tomu v knize až tak neodpovídá. 

Chtěla jsem začít pozitivy, ale uvědomila jsem, si, že i ty příběhu dodávaly vnější podmínky. Abych ale nepředbíhala. V pořadí šesté knížce se setkáváme s Harrym, bráškou Petera z Jejího tajemství. Harry je literární agent, který zastupuje jak Petera tak třeba Williamovu manželku z Jejích třešniček. A aby i Harry našel svůj šťastný konec, Bloom mu na zahradu dovezla Nell, aby se postarala jako zahradnice o jeho keře. 

Nell, která si prošla ošklivým vztahem, byla právě touto skutečností originalitou v celé sérii. Možná i na poli romantických blbostí, kdy žijeme ve světě dokonalých multimiliardářů (obecně, nejen u Bloom a Objektů touhy). Historie potřeštěné Nell dala knize krizovou situaci téměř na začátku příběhu! Harry se choval tak, jak by člověk jednal sám, když by měl velké dilema, pro co ve svém životě volit. Tato skutečnost knize dodávala naději na lepší hodnocení.

Bohužel Bloom, dle mého, už jela na prázdno. Konverzace byly vtipné, ale šněrované na sílu. Podklad samotného keře, díla na zahradě, poskytl vstup do dalších dimenzí příběhu a Bloom to vyřešila dokonalým Williamem z Třešniček. Až na to, že jeho základní charakteristiku nezmínila. Klidně mohla, protože Williama bylo v knize tolik, že se Harry občas ztrácel. Respektive na něj zbyly jen ty mentální proslovy a sexuální scéna. Hlavního hrdinu (Harryho, ne Williama) zastínil i Damian, agent umění…

Z Jejího keříku jsem zklamaná, sice mne pobavil, ale ztrácela jsem se. Nell sice držela svoji linku, jenže ty kotrmelce kolem byly moc očividné. Roztěkané změny míst, kde se příběh odehrával, moc známých postav z předchozích dílů, lidský multimilionář s pochopením od prvních písmenek jeho linky… Bloom to ale maličko zachránila na úplném konci. Respektive před epilogem, který byl zmatený jako samotná půlka knihy. Propojila pár letmých skutečností z celé knihy a spojila je – to mi udělalo radost. Týkalo se to sice jen Nell a bylo to vyhnané do extrému (i když co já vím, umělec nejsem), ale zanechalo to ve mne aspoň nějakou vzpomínku na Její keřík, která nebyla kontaminována jinými Objekty touhy. 

Celá série Objekty touhy

  1. Jeho banán
  2. Její třešničky
  3. Jeho zákusek
  4. Jeho balík
  5. Její tajemství
  6. Její keřík

Zdroj obrázků: Databáze knih, Pixabay.com

About The Author

Penelope Bloom Jeji keřík