Recenze: Jeho zákusek vám vezme chuť na muffiny

Třetí díl v sérii Objekty touhy od Penelope Bloom mne měl přesvědčit, že komentáře na Databázi knih nejsou hodnotné. Nepřesvědčil. I z mého pohledu jde o příběhově nejslabší díl. Postavově však o díl obstojný, protože všichni kromě ústřední dvojice byli f-a-m-ó-z-n-í!

Jeho zákusek je o Ryanovi, který spolupracoval v cukrárně Bublina s Hailey – o té byl díl Její třešničky. Ryan tak trochu dal dohromady Williama a Třešničku, takže v Zákusku pomáhal William na oplátku Ryanovi dát se dohromady s Emily. Ta je, pro změnu, nejka Lilith z Balíku. No a protože Emily je umělkyně a potřebuje peníze, učí malovat důchodce v domově, kde žije teta Třešničky, a proto tam chodí i William, se kterým začali na poker chodit i Bruce a Nataša z Banánu. Zamotané? Sorry.

Emily je něžná a jemná umělkyně a Ryan je prototyp chlapa, který je hezký a dělá gesta, i když neoplývá miliony jako William nebo Bruce. Takže aby měl příběh šťávu, Bloom přidala hodně, opravdu hodně Williama a tím pokryla náklady romantické pohádky. Emily musela být kamarádka Lilith, protože jinak by splynula s papírem tak dokonale, že by z příběhu nic nebylo. Její popisy Lilith byly grandiózní. Celý příběh Zákusku by se dal brát jako mezičlánek pro rozvoj vztahů z Třešniček a příprava na Balík

Co mne nadchlo ze Zákusku, co do něj rozhodně patřilo a nebylo vykradeno v jiném Objektu touhy, byl Halloween a podzimní atmosféra. To, jak Ryan vnímal svátky a Emily si užívala počasí na čepici, šálu a latté s dýňovou příchutí, se mi zamlouvalo opravdu moc. Zbytek byl vatovka mezi Třešnikami a Balíkem. Zákusek neměl nijak extra nápad, ani nijak extra zajímavou chemii mezi hlavními postavami. Oba dva sršeli vtipem, ale že bych si z nich sedla na zadek jako z Williama nebo Lilith? Myslím si, že Zákusek hodně stojí na dvojsmyslech a vedlejších postavách. Vím, opakuji se, ale co více napsat o něčem, co jsem zvládla bez výčitek odložit a usnout? 

Velký zlom, kterým Bloom řešila vztahovou krizi v Zákusku, mi přišel trapný. Využila logiky a jednoduchosti, aby mi dopřála happyend, ale tak, jak bylo v příběhu dvojice vše umělé, tak se nepovedlo ani nic kolem závěru. Nemastný neslaný epilog tomu nepřidal. Zmatečné zapojení vedlejších postav přímo do dvou kapitol knihy jen dosvědčovalo, že Zákusek byl hodně chabý a Bloom jen nabírala dech na další díl Objektů touhy. 

Celá série Objekty touhy

  1. Jeho banán
  2. Její třešničky
  3. Jeho zákusek
  4. Jeho balík
  5. Její tajemství
  6. Její keřík

About The Author