Recenze: Místo romantiky sci-fi v podobě Jejího tajemství

Jak jinak si vysvětlit prostředí nového romantického příběhu Její tajemství? Kolik jste potkali bohatých a vlivných spisovatelů, kteří byli tak sexy, že byste dobrovolně odhodily kalhotky? Pokud nějakého znáte, dejte mi vědět! Rozvedu se a jdu po něm!

Když se oprostím od své fascinace sexy autorem literatury faktu, zůstane mi oddechovka na jeden večer, která pohladí po duši. V Jejím tajemství se setkáváme s ústřední dvojkou svobodné mámy Violet a láskou zlomeného autora Petera. Violet je kamarádka Lilith z Balíku a Peter má kontakty na Bruce z Banánu. Objeví se i William a jeho praštěná babička (Třešničky), nově se potkáme s bráškou Petera – Harrym (kterého potkáme v Jejím keříku). Příběh doplňuje i tajemství Violet – dcerka Zoe (čtyřletá). Violet bohužel žije z ruky do huby a na jednom veletrhu, kde hledá práci jako marketingová specialistka, narazí na Petera, který ji odmítne, a navíc si neodpustí urážku. Tvrdohlavá holka jde hlavou proti zdi a využije, jako správný markeťák, kontakty. A má práci… Jenže šéf dal jasně najevo, že lidi, pro něj pracující, musí být svobodní, bezdětní a na plný úvazek oddaní práci…

Příběh Violet mi byl zatím nejblíže ze všech knih kolem bohatých chlapů od Bloom. Jako máma chápu, že by za dítě položila život. Chápu, jak je složité najít si práci anebo pak hlídání. A to nebylo zmíněno, že by Zoe onemocněla (naštěstí neměla čas). Samozřejmě pasáž, kdy je na ni šéf zlý, protože by ji nejraději okamžitě klátil, k těmto romantickým oddechovkám patří. Celkově díky tomu, že byla Violet „jinak vyspělá“ než holky bez závazku, byl i příběh stavěn spíše na opečovávatelské úrovni. Abyste rozuměli – šéf je hovado, ale zajde za ní do nemocnice, podpírá ji při chůzi, zajistí téměř první a poslední, co své kořisti na očích vidí. A díky tomu se i poznávají a zamilují se do sebe. Že se během rozkvětu lásky vyřeší i Peterovy problémy, bylo zajímavé oživení děje. Jen doufám, že nikdo jako Kirsten (Peterova ex) na světě neexistuje, protože by pak lidské plemeno bylo v ohrožení…

Zvrat, který na tomto typu knih nesnáším, byl v Jejím tajemství logický, jak jen to šlo. Následné řešení bylo rychlé, postavené, překvapivě, na rozvaze a klidné hlavě. Lahůdkou pak bylo, že Zoe nemusela Petera hned poznat, ale byl zde prostor pro pár. I když bych ráda přiznala, že se mi nelíbilo, jak Violet hodila Petera do vody a jen sledovala, jak se se Zoe popasuje (a ona přihlížela) – se svým synem jsem jednala obdobně. Takže musím sklapnout paty a točit palci. Nakonec musím ocenit, že se Zoe v epilogu hezky zapojila.

Když přihlédnu k sérii Penelope Bloom jako k celku, Její tajemství bylo v mých očích snad i lepší než Jeho balík. Violet a Peter sice nebyli vtipní jako dvojka z Třešniček, ale Zoe a Violetina povaha udělaly divy. No a pak i když se příběhy točily kolem marketingu, kdo by nechtěl dělat u spisovatele? U sexy a bohatého spisovatele…?

Celá série Objekty touhy

  1. Jeho banán
  2. Její třešničky
  3. Jeho zákusek
  4. Jeho balík
  5. Její tajemství
  6. Její keřík

Zdroj obrázků: Booktook.cz, Pixabay.com

About The Author

Penelope Bloom Její tajemství