Recenze: The Rock Kráčející skála – láska a nemalé zklamání

Když jsem v edičních plánech viděla, že má vyjít publikace o mém oblíbenci Dwaynu Johnsonovi, věděla jsem, že ji musím mít! Pokud se řadíte k těm, kteří bývalého fotbalistu a wrestlera nemusí, dál ani nečtěte.

Život člověka, který okouzlil víceméně celý Hollywood a tím i svět, mám v malíku. Čtení z velké části obrazové publikace pak pro mne bylo jakýmsi opakováním. Připomněla jsem si, že Dwayne se nenarodil se zlatou lžičkou v puse, ale musel hodně kalkulovat a dřít, aby dosáhl úspěchu, díky kterému se dostal až ke mně – bývalému sportovci, který nikdy nesledoval televizi, věčně běhal po lese nebo četl detektivky. Tím chci říci, že Johnson dřel tak moc, že ho znají i totální mimoni. Minimálně každý jednou zahlédl jeho charakteristický a absolutně top horoucí odzbrojující pohled (který byl ve filmu Jumanji i schopností jeho jakožto avataru hry). A kdo ne, běžte googlit, protože to je prostě síla!

Asi bych měla povídat více o knize než o své platonické lásce k tomuto, aktuálně, herci a producentovi. V nepříliš objemné publikaci se setkáme s životním postupem Dwayna – od dětství, přes pubertu, fotbal, wrestling, až k prvním filmovým rolím a dnešnímu úspěchu. Na stránkách můžeme pozorovat nejen jeho měnící se vzhled, ale i pohled na svět a vývoj jeho, řekněme vnitřní osobnosti a jména. Líbilo se mi, že jsem si procházela Johnsonův život a vzpomínala na filmy, které jsou v knize dokonce seřazeny podle hodně divného měřítka. Jelikož ale Kráčející skálu sleduji jak na Facebooku, tak Instagramu, připadala mi kniha co do informací vlažná. Jasně, je super mít na jednom místě všechny signifikantní prvky ohledně hercova života, pokud jste jeho fanda. Já si ji i přes její chyby v knihovně nechám. Jako dárek, který byste někomu, kdo má Dwayna Johnsona rád, však knihu The Rock Kráčející skála nedoporučím.

Když pominu zvláštní řazení filmů, nedovysvětlené a tím i zavádějící informace (které mému neznalému manželovi připadaly jako lži a musela jsem mu je dohledávat), největším problémem publikace jsou fotografie. Některé doprovodné obrázky trpí jen tím, že jsou na papíře. To je však to nejmenší. Druhým ztěžujícím faktem jsou obrázky, které vypadají, jako by je někdo našel někde na internetu nebo YouTube a jen je zvětšil pro potřeby velikosti stránky. A asi víte, co se stane… Ovšem co je do nebe volajícím prohřeškem (snižujícím veškeré jiné kvality knihy) jsou obrázky, které jsou na dvě stránky, a Dwayne je uprostřed – a tím se třeba obličej hvězdy ztrácí ve vazbě. Nebylo jich málo a při každém jsem chtěla brečet vzteky, jak je to možné.

I tak, přátelé, pokud Dwayna milujete jako já, běžte a knihu si sežeňte. Má hodně velké chyby, to nepopírám. Ale je plná i jiných obrázků, nad kterými se pozastaví nejedno srdce milovníka tohoto ikonického pána. A v neposlední řadě text neobsahuje žádné výrazné faktické chyby, což se počítá, nebo ne?

Zdroj obrázku: Los Angles Times

About The Author

Dwayne Johnson The Rock Kráčející skála