Recenze: Princ – tváře rudé vzrušením nebo vzteky?

Na Noru Sutherlinovú volajú dva svety a nech si vyberie ktorýkoľvek z nich, bude to najťažšie rozhodnutie jej života. Wes Railey je mužom, na ktorého nedokáže zabudnúť. Opäť sa s ním stretáva, tentoraz v jeho svete. No slávna newyorská domina nie je žiadna južanská kráska a Norin sen zapadnúť do Wesleyho sveta neustále narúša jej vzťah k Sørenovi. Søren je jediný muž, ktorého Kingsley Edge kedy miloval a preto ochotne zaujme Norine miesto pri jeho nohách. Spoločná temná minulosť medzi nimi utvorila puto, ktoré nemôže zničiť čas ani Sørenova láska k Nore. Lenže duchovia minulosti ožívajú a prinášajú hrozbu, ktorej sa Kingsley bude musieť postaviť čelom. A spolu s ním aj Søren a Nora…

Tiffany Reisz opakovaně potvrzuje, že na ni předvídatelnost neplatí. Já se můžu čertit, jak je ctěná libost. Ona si pojede hezky po svém a mně nezbývá, než hltat stránky jednu za druhou a sledovat postavy krok za krokem.

Jsem tým Søren, jakkoli se vám to může jevit ujeté. Ostatně na přídavná jména ujeté, zvrhlé, nemožné, otřesné, šokující, nechutné, nemorální a podobné se připravte. Ta přijdou při čtení vhod. Kniha je rozhodně 18+. Obsahuje násilí, ponižování, sex, drsné sexuální praktiky, z velké části tu máme i gay erotiku (fajn, prakticky porno). Nic pro milovnice něžné romantiky. Tu tady nehledejte. A zapomeňte, co jste slyšeli o Rudé galerii nebo Růži (kterou jsem zatím nečetla, je v pořadí). Tato série je úplně jiný level!

Anděl byl lepší než Siréna, proto byla laťka nastavena neuvěřitelně vysoko. V Princovi se rozvíjí tři dějové linie – minulost… Kingsley… Nora… bez spoilerů se píše vážně skvěle. Ano, to byl sarkasmus. To věčné skákání mi vadilo. Na vině však nebyla autorka, nýbrž má utkvělá představa, že chci mít Noru úplně jinde, než je. Nicméně bylo osvěžující nahlédnout do Sørenovy minulosti a dozvědět se odpovědi na některé otázky z předchozích dílů. On je vůbec velmi fascinující postava.

„…„Učíte se aj portugalčinu?“ spýtal sa Kingsley. „Kol’kými jazykmi hovoríte?“

„Ósmimi.“

„Já som bilingválny, jako volajú niekoho ako vy?“

Stearns zdvihol obočie. „Inteligentný.“…“

Příběhu jednoznačně nejde upřít napínavost, poutavost a čtivost. Kingsley pátrá, Nora si plní jakýsi nesmyslný odznak zdatnosti a můj nesouhlas s jejím rozhodnutím roste, nicméně Tiffany Reisz na mé preference absolutně dlabe a servíruje mi podívanou, ze které mě mrazí. 

Celou recenzi najdete zde.

Obrázek: Ven Dušáková

About The Author

Tiffany Reisz Princ