Recenze: Důvodné pochybnosti – Erotika z právnického prostředí!

Jeho pravidla jsou prostá: jedna večeře, jedna noc, žádné opakování. Jde jenom o nezávazný sex, nic víc, nic míň. Aspoň tak to bylo, než poznal Alyssu. 

Jak bych vám to jenom vysvětlila… Turbulence (má první kniha od autorky)byla naprostá pecka, protože prostředí pilotů a letušek u nás zase tak obvyklé není. Pokud čtete knihy v angličtině, určitě narazíte na vícero tipů. Bavíme-li se o překladech do češtiny, už o takové žně nejde. Vlastně znám dvě autorky. Právě Whitney a její Turbulenci (recenzi mám tady) a R. K. Lilley a první dva díly její série. Bohužel vydání dalších dvou se neplánuje. Jásám proto i nad prostředím právnické kanceláře, protože ani to není úplným standardem. Navíc miluji seriály Boston Legal a The Practice, protože James Spader.

Na úvod – osvědčila se mi jedna věc – neosvěžovat si anotaci těsně před tím, než se na knihu vrhnu. Ano, zaujme mě v edičním plánu, na základě recenze či tipu. Zapíšu si ji proto na seznam. Ve chvíli, kdy je u mě kniha fyzicky, už nečtu zadní stranu, ani anotaci a titul si mnohem více užiju. Proč? Protože mě jednoduše neruší případné spoilery, náznaky, prostě nic. Jak to máte v tomto směru vy?

Přestože právnické prostředí není úplně profláknuté, staré dobré klišé nadřízený/podřízená nám zůstává. Já zároveň s povděkem kvituji desetiletý věkový rozdíl mezi postavami.  (slintám!) Rovněž i obal… uniformy, kravaty, obleky, to je moje. Ano, trapně se opakuji. Každý máme to své.

„…Prudce jsem se nadechla, když mi položil ruku na stehno a přejel prsty po sukni.
„Myslím, že některé lži je nutné říct a některé pravdy je nutné zatajit. Konečné rozhodnutí je na tom, kdo dokáže rozpoznat, co je co.“
„Takže věříte v důvodné pochybnosti?“
„V určitých případech ano…“…“

Vše začíná opravdu slibně a pominu-li lehké rozhořčení nad prvním ukvapeným a přespříliš uspěchaným sexem, jsem vesměs velmi spokojená. Vyhovuje mi drsnější a dominantnější muž, který má své tajemství (ano, i to by už mohlo být uzákoněno jako klišé. Rovněž jsme však mluvili o tom, že klišé se nutně nerovná průser. Některá fungují). Andrew je zlomený, arogantní a uzavřený. Alyssa mladá, nerozhodná a oba mají potenciál. Chemie jim funguje, sex taky a zbytek si vyříkají.

Trochu mě čílila linka ohledně Alyssy a jejich rodičů. Tam se podle mne dalo vytřískat mnohem víc a byl tam o dost větší potenciál, nicméně nic proti ničemu. To už vysloveně hledám, co bych vytkla, protože v recenzi mají zaznít jak věci, které se líbily, tak ty, ke kterým má recenzent výhrady. Ne? Připouštím, že Andrew mohl být o špetku větší romantik a nemusel tak přímočaře a často dávat najevo, jak moc má svou partnerku v hrsti. Erotiky je akorát, detaily se neplýtvá, sexuální scény nejsou zbytečně roztahané, avšak kouzlo a jiskra zůstává.  K pokračování recenze tudy.

zdroj obrázku: Baronet.cz

About The Author

Whitney G. Důvodné pochybnosti