Recenze: Dokonalý blok jako pokračování Clarice a Hannibala… Sorry, Jessie a kámoše jejího táty

Druhý díl nakonec spíš podprůměrné, ale hezky čtivé, detektivky od Blake Pierce v předmluvě kompletně vyspoiloval Dokonalou manželku. Bylo zajímavé si o celé knize přečíst na cca stránce a půl. Nicméně to jen dosvědčuje to, že pokud se něco nezmění, zbytek knih vám, milí čtenáři, shrnu v jedné recenzi.

Dokonalý blok nás seznamuje maličko blíže s osobami kolem Jessie Huntové, která dokončila školu a pracuje jako profilovač u policie. K týmu LAPD ji “pozval’” Hernandez, za kterým jde tušit složitá minulost. S Kat, která střeží jedny z nejhorších vrahů široko daleko, přesně ta, se kterou byla zpočátku Dokonalé manželky na ostří nože, se stává skoro nejkou Jessie. No a objevuje se i Hannibal, který samozřejmě s Lectrem nemá nic společného, ale je tak nechutně dokonalý, že nemůžu jinak a neodolám jej přejmenovávat. Navíc si psychopatovo, autorkou zvolené, jméno nepamatuji. Stále. 

Co se týká zápletky knihy, je zvláštní. Jessie z celého příběhu vychází jako totálníslepice, která nedokáže vypočítat 1+1. Jinak si neumím vysvětlit, proč záměrně ona ani Hernandez nevidí, co je očividné. Proč nepokládají otázky správným lidem? Za všechno, na co Jessie přijde, sice vděčí své intuici, ale zatraceně málo prostoru dostávají tyhle pozitivní postřehy. Takže většinu času se nic neděje. Jessie má psychické problémy, sny z minulosti, prodává minulý dům, hledá podnájem, jezdí na návštěvy a vyšetřuje, proč se vlivná světice předávkovala inzulinem. 

Na poslední cca 50 stránkách dojde k bleskovému zapadnutí puzzlíků případu do sebe, přijde boj o život, padouch za mřížemi nahodí udičku, aby měly holky (Jessie a dozorkyně Kat) nad čím dumat, mezitímco ve volném čase Jessie odjede na FBI akademii, aby v Dokonalém domě mohla řešit další případ.

Celý Dokonalý blok jede podle modelu: vata-drobné info – vata – vata – vata – potřeba psychouše ovládnout situaci – vata – vata – možné budoucí úmysly Jessie – vata – vata – prozření – drobet akce – štěstí jako prase – boj o život – vata – vata – nesmyslně přehnaná udička na závěr. Jde o téměř totožný výčet událostí jako v Dokonalé manželce. Přesto mne zajímá další pokračování, protože by mohlo dojít ke zvratu. Blake umí psát, jen toho dle mého názoru chrlí tolik, že nic není pořádně domyšlené či nedejbože kvalitní.

Zdroj obrázku v náhledu: Pixabay.com

About The Author

Blake Pierce Dokonalý blok