Recenze: Bez vody to nejde! Ve škole nám výjimečně nelhali

Ráno si vyčistit zuby, přes den pít a jít si zaplavat, večer zalít zahradu a vysprchovat se. K tomu všemu potřebujeme vodu. Na druhou stranu děti stále slyší, že by měly vodou šetřit. Proč? Dá se vypotřebovat všechna voda? Odkud vlastně pochází? A co dělá vodu tak zvláštní? Komu patří?

Vtloukali nám to do hlavy už ve škole – pamatujete si na obrázek s koloběhem vody? Jak jdou léta, mění se naše vnímání a braní věcí za samozřejmé. Že nám však teče voda po otočení kohoutem… z kohoutku zase taková samozřejmost není a je dobré tzv. neusínat na vavřínech a naopak se zamyslet. Jistě, teď je přece IN žít eko friendly a zero waste a kdesi cosi spousta anglických divných slovíček. Upřímně – každý extrém škodí. Je důležité, aby každý z nás udělal alespoň něco.  Nemusí se z vás hned stát zastánce minimalismu nebo asketa žijící v bytě o čtyřech holých stěnách chřoupající klíčky. Každý by si měl bez nátlaku okolí zvolit svou cestu – ve všem, mimochodem.

Dnešní kniha je skvělý startovní můstek. Pomůže vám si uvědomit, kde všude voda je, k čemu je potřeba, jak je doopravdy vzácná a jak její zásoby naše činnost – jakákoli – ovlivňuje. A to vše řečeno a podáno formou, kterou pochopí i děti a vy s nimi o tomto tématu můžete mluvit a odpovídat na jejich otázky a zároveň třeba některé dotazy napadnou i vás. Jistě, dítko vám na ně pravděpodobně odpověď nedá, nicméně vy už si cestu najdete, máte mou důvěru.

 Celou recenzi najdete tady.

obrázek: Ven Dušáková

About The Author

Christina Steinlein, Mieke Scheier Bez vody to nejde! Encyklopedie pro školáky