Recenze: Bezchybní – pikantní jednohubka, na kterou vám stačí poloviční kapacita mozku

Jsem ráda, když se v erotickém i romantickém žánru objeví autor – muž – protože velice často, samozřejmě ne striktně, dokáže příběh uchopit za jiný konec. Dá se poznat rozdíl mezi autorem a autorkou a to nejen v pojetí mužských postav, ale i ve způsobu podání děje či erotických scén. Ano, v dnešní rádoby korektní době si koleduji, ale co už!

Pojďme si na férovku říct, že tohle hodně zavání. Já a J. D. Hawkins si podle všeho rozumět nebudeme. Jeho styl psaní není špatný. Nemám potřebu ho jakkoli hanět nebo shazovat. Vůbec. Bezchybní se nijak nepřetvařují. 

Příběh sám o sobě už tu byl tisíckrát. Slušné děvče se nechá v baru sbalit od charismatického chlapáka, který jí dopřeje vášnivou noc snů. Oba jsou skálopevně přesvědčení, že už se nikdy v životě nepotkají. Co čert a čtenář nechtějí, vrz ho tam a najednou proti sobě stojí ve vztahu nadřízený podřízená (všimli jste si, že nikdy není muž ten podřízený? Znáte knihu, kde je to naopak?). Oba se navzájem utvrzují v tom, že se nechtějí, firemní regule jejich případný vztah zakazují a oni ze sebe přesto nedokážou spustit ruce, natož jiné části těla.

Ach jo… I to prostředí (zákulisí přípravy mobilní aplikace, která bude zaměřená na make-up a péči o pleť), ač se jevilo nadějně, nově a neotřele, je tak upozaděné a nezáživně popsané, že jsem s každou další kapitolou byla otrávenější a otrávenější.

Zpracování je v richtiku. Dva pohledy – Zoe a Liam, se pravidelně střídají, oba v ich-formě, sem tam nějaká ta textovková konverzace. Jenže kde je nějaká šťáva? I ten sex, ač není úplně romanticky přeslazený a rovněž extrémně rozvedený do detailů, je… nijaký.

A to ještě nekončíme! Všichni tak nějak víme, že v každé romantické či erotické knize musí zákonitě přijít konflikt, rozchod, problém, hádka, drama. No, tak tady jde o tak nablblou situaci, že by ji snad i puberťák vyřešil lépe než náš hlavní hrdina. Skoro mi přišlo, že to tam J. D. Hawkins vrznul jenom proto, že se to od něj čekalo a on si s tím nechtěl dát vůbec, ale vůbec žádnou práci.

Je to krátké, mělo by to tím pádem být úderné, svižné, vymazlené a peprné, bavíme-li se o erotické škatulce. Nic takového se nekoná. Čtivé to je, jenomže mě spíš hnala touha mít to už konečně za sebou. Pokud hledáte nenáročnou vatu na letní dopoledne k vodě, berte. Stejně tak, máte-li rádi youtubové hvězdičky, které se líčí na kameru, potom by vám mohlo prostředí vyhovovat více než mně. Já se nudila. Příběh měl hluchá místa, nedokončené odbočky, uspěchané chvíle, nedotažené příležitosti. Rozhodně se mi od autora víc líbil Hvězdný šéf. Tady nebyl dokonce ani humor. Velká škoda a první baronetka, která mi letos absolutně nepadla do noty. Nicméně nad autorem ještě nelámu hůl. Určitě dostane další šanci.

zdroj obrázku: baronet.cz

About The Author

J. D. Hawkins Bezchybní