Recenze: Kde trčíš? Originální a interaktivní kousek o vzteku

Jakmile narazím na něco kreativního, jsem v sedmém nebi. A netýká se to jen pracovních listů! Dnes tu totiž nemám pracovní sešit v tom pravém slova smyslu, nýbrž interaktivní komiks, který ukrývá spoustu překvapení a je skutečně úchvatný! Nepředbíhám? Trošku!

Jsi poslední naděje, zachránce a tajný agent! Čas na světě se zastavil. Nic se nehýbe, vše stojí. Co teď? Záchranná akce je jen na tobě! Pomoz opravit kouzelné hodiny a vrať do světa řád! Vydej se spolu s hrdiny tohoto komiksu na výpravu za ztraceným časem a pouč se při tom, jak pracovat se svým hněvem. Při čtení a luštění komiksu se dítě stává jedním z hlavních hrdinů a plní různé úkoly. Některé se snaží rozvíjet v dítěti tvořivost, pohotovost, nebo potrápit jeho mozkové závity. Jiné zase směřují k navození klidu, koncentrace na sebe sama, práci se svým dechem a soustředění pozornosti k přítomnému okamžiku. Komiks je vytvořený tak, aby do něj mohlo dítě svobodně kreslit, čmárat a psát.

V první řadě si řekněme, že ideální a doporučená věková skupina je 6 – 9 let. Upřímně, tady si menší čtenáři moc neužijí, protože je skutečně potřeba, aby už uměli číst a zážitek tak pro ně byl opravdu plnohodnotný. Zároveň je jakousi „podmínkou“, aby je při čtení a tvorbě doprovázel dospělý. Ať už rodič, prarodič či jiný člen rodiny, případně terapeut, učitel, vychovatel a tak dále. S tím se dá pracovat, co myslíte?

O co jde? Vztek je silná emoce a jak víme, děti (a někdy i my, dospělí) mají s emocemi potíže. Pro nás i pro ně je důležité nejen pochopit, že emoce jsou součástí života, že jsou užitečné – i když jsou negativní, ale taky je podstatné naučit se s nimi pracovat.  Kde trčíš? představuje jednu z možných cest. Vyjma nabytí informací o vzteku se přidá i kreativita a společně strávený čas.

Dějem vás provede uspěchaný papoušek, klidný brouček a rozvážná stará želva. Kristína Kačaljaková vymyslela a nakreslila opravdu zajímavý kousek, který si mě získal. Je trochu potřeštěný, rozhodně velmi kreativní, dokáže vzbudit zájem, upoutat a přitom není extrémně přeplácaný (použité barvy jsou ty, které vidíte na obálce – černá, bílá a žlutooranžová). Stále zůstává prostor, aby si čtenář alias čtvrtá postava v ději přišel na své a vyřádil se při řešení úkolů, záhad, bludišť, kreslení, dešifrování a to jsem vám prozradila sotva půlku toho, co na vás v Kde trčíš? čeká!

V úvodu dostane instrukce ohledně toho, jak s komiksem pracovat, dítko i dospělák. Potom už nic nebrání vydat se na cestu za dobrodružstvím, které je skutečně pestré. Na závěr nechybí ani krátký tahák se shrnutím toho nejdůležitějšího ohledně vzteku, co je hodno zapamatování a může se v budoucnu hodit. Chválím tedy jak nápad, tak provedení. Přidejte k tomu navrch nenásilnou formu, jak poznat, uchopit a usměrnit hněv a nemám absolutně co dodat.

zdroj obrázku: nakladatelství Portál

Kristína Kačaljaková Kde trčíš?

One thought on “Recenze: Kde trčíš? Originální a interaktivní kousek o vzteku

  1. I loved as much as you will receive carried out right here.
    The sketch is tasteful, your authored material
    stylish. nonetheless, you command get got an shakiness over
    that you wish be delivering the following. unwell unquestionably
    come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *