Recenze: Aristokratka (je) na koni a Boček tlačí na pilu

Třetí díl humoristického románu o Marii III. Kostkové z pera Evžena Bočka maličko působí jako z nouze ctnost. Je vtipný, ale ničím nepřekvapí. Spíše jen dál skládá absurdity na sebe a čeká, co se stane. Jediné, co u poslechu čtenáře/posluchače udrží, je Veronika Khek Kubařová a její dokonalý přednes.

Nesourodá partička lidí žijící na zámku, kterou vydržuje bohatý právník z Prahy, stále přežívá jak se dá a protože nejde dojit donekonečna, Boček tentokrát zapojil i knížete Schwarzenberga. Ovšem celá kniha a její vtip dost visel na hereckém umu Kubařové. Abych autorovi nekřivdila a nepěla ódu jen na audiverzi knihy, trošičku si to Boček vylepšil oním nápadem s rakví. Půdu si připravil výletem rodičů, Denisky a Milady do Varů a hezky ji kypřil relativně povedeným nápadem s rodovou tradicí jména Marie. Celkové téma smrti trefně glosoval pan Spok, který si spočítal, kdy umře. Maličko v pozadí se mi tentokrát zdála Deniska a Josef. Ovšem když se objevili, stálo to za to. 

Jenže tak bych mohla popsat celý příběh. Kubařová něco povídala a když už Bočkovi docházela šťáva a vtip nešel ze situace dál ždímat, nahodil postavu, kterou maličko pozměnil děj. A když už to vypadalo na přepsání dějin sídla Kostky, objevil se kníže Schwarzenberg a lady Diana, což způsobilo na skomírajícím sídle pohromu a pomalu se rozehrály karty pro pokračování Aristokratky

Opravdu jsem tentokrát Aristokratku na koni poslouchala spíše pro zajímavost, abych měla naposlouchanou celou sérii. Taky proto, že Kubařová umí nahrát neskutečné věci a hlasem dokáže oživit kohokoliv. A i proto, že se mi líbí hudební doprovod celého díla, u kterého se hezky běhá – je svižný a lehký. Méně už pak proto, že se Bočkovi povedly tak tři humoristické scénky z celého díla. Uvidíme, co přinese Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka.

About The Author

Evřen Boček Aristokratka na koni