Recenze: 280 stránek všedně nevšední lovestory Lásku nespočítáš

Každému občas šplouchá na maják. Někomu více, jinému méně. Leia prostě počítá a uklízí. Já sama lupu pilule, abych vůbec dokázala ve světě lidí fungovat. Protože mne dohnala minulost. Stejně jako Jaye, druhou hlavní postavu klasické lovestory s neobyčejnými hrdiny.

Zdroj obrázku ZDE

Co k standardní romantice říci? Zpočátku se seznámíme s dívčinou, která žije ve veleúspěšné rodině a má malého brášku. Pak nastane střih a dostaneme se do psychiatrické léčebny, kam rodiče po přetečení poháru “normálního” fungování Leiu převezou. Jenže už jí je 19, takže může kdykoliv sama na revers odejít… Jaye potkáme jak v úvodu, kdy se snaží sbalit nějakou holku u hodin, a pak u soudu za prodej trávy. Znovu se objeví v léčebně a setká se s Leiou až u oné nehody, která jim oběma změní život.

Postavy hrdinů mi byly zpočátku volné. Nepřeskočila jiskra. Respektive u Lei jsem pozorovala některá svá nutkání a její počínání jsem chápala (proto zobu, že). Jay se změnil až v průběhu knihy. Nebo se nezměnil, jen na povrch vypluly i jeho další vlastnosti než jen to, že je sexy a “dealer”. To, co přišlo po léčebně, bylo přinejmenším zvláštní. Ano, umím se vcítit do role Lei, ale nechápu postoj kluků. Naštěstí Gembri směřovala smysl příběhu úplně jinam. Ke konci mi tedy prostředí “bydlení” bylo ukradené. Tím chci říci, že se Kira Gembri snažila co nejvíce přiblížit psychickou úroveň vztahu Lei a Jaye. Nemuseli spolu zrovna spát, aby čtenář pochopil, jak složité je v jejich světech žít. 

Příběh měl drobné negativní nuance, nad kterými hnidopich jako já přemýšlel. Nedotažené linie postranních příběhů formujících ten hlavní. Kolem a kolem si Gembri vlastně jen všechno přizpůsobila, aby mohla dát počítající holku a zraněného kluka s talentem dohromady. Protože jejich existence v našem světě by prostě nebyla možná. Nic to ale neubírá zážitku, který ze čtení zaláskované pohádky mám. Dokonce i zvrat, který v každé zpropadené knize tohoto typu musí přijít, zde byl luxusně zakomponován do děje a překvapivě nešlo o lásku romantickou, ale bratrskou. Tím si mne autorka hodně získala, protože ne každá slaďárna musí mít silnou emancipovanou ženu, která řekne, a chlap skáče, jinak spolu nebudou… Takže za mne příjemná oddechovka na jeden večer, která neurazí a člověk si hezky odpočine.

About The Author

Kira Gembri Lásku nespočítáš