Recenze: Grace, moje spása baví – Melanie Moreland neztrácí jiskru!

Melanie Moreland – čtenáři se zpravidla dělí na dvě skupiny – a není to věc až tak neobvyklá. První jí milují, zbožňují a hltají. Druzí kroutí hlavou, lamentují a přejí si, aby se dostalo pozornosti a prostoru i jiným autorům. Pojďme si říct, že Baronet má záběr poměrně štědrý a rozhodně nepropaguje jenom tuto autorku, takže já dnes držkovat nebudu. Patřím totiž ke skupině číslo jedna! Což nutně neznamená, že chválím vždy, na to pozor.

Po příbězích otců zakladatelů BAM ze série Vested Interest a Kontrakt je tu další generace! První kniha z navazující série ABC Corp., v níž se historie tak trochu opakuje… Grace, nestarší dcera Richarda VanRyana, má život jasně připravený: studium práv, kariéra v ABC a před sebou zářivou budoucnost. Než do něj vstoupí Jaxson Richards. Je úplně jiný, než si plánovala. Starší, sexy, nedostupný. A hlavně – je to její šéf. Když mezi nimi propukne vášeň, vybuchne zároveň i celý její život? Bude muset volit mezi láskou a rodinou?

Mohou nastat různé situace. Už jste o Melanii Moreland a sériích Kontrakt, Vested Interest a ABC Corp. slyšeli? Pokud ne, důrazně a naprosto vážně vás poprosím, abyste začali právě sérií Kontrakt (zejména prvním dílem, druhý je vycpávka, která vám trochu vyspoileruje následující sérii) a Vested Interest (první díl má název Bentley). Autorčin styl se nijak nemění, a jestliže do příběhu skočíte teď, budete otrávení ze jmen a vazeb, které vám nebudou vůbec nic říkat. Kdo už má sérii Vested Interest za sebou, ví naprosto přesně, co může od autorky a tudíž i dnešní knihy očekávat. I když možná vás teď přepadnou obavy, zda bude autorka stále originální, zda už nebude vykrádat sebe sama. Možná maličko. 

Příběh Jaxsona a Grace je v některých bodech podobný příběhu Richarda a Kate (Kontrakt). Nepanikařte, i tak to bude naprosto parádní jízda. Musím říct, že Grace, moje spása je naprostá pecka. Přeháním? Ani trochu. U čtení jsem se smála, nahlas! Slovní přestřelky Grace a Jaxsona jsou geniální! A když se později přidá několikanásobná srážka Jaxsona s Richardem, je to neskutečná symfonie hlodů a to už jsem vážně vykřikovala nadšením tak, že jsem vyplašila polovinu rodiny včetně psa.

Melanie Moreland absolutně neztratila jiskru. Příběh vystavěla parádně, i když vsadila na osvědčené záležitosti – vztah nadřízený/podřízená, desetiletý věkový rozdíl (age gap), staré dobré intriky, překážky, otřepané vidle v podobě konfliktu, ale i parádní erotické pasáže, svižné a vtipné dialogy, bezchybnou chemii mezi postavami a možná až přespříliš dokonalou velkou rodinu. Každý v sérii má svůj příběh a já se nemůžu dočkat dalšího. Vím, že některý mě možná za srdce nechytí tolik, a že když je budu číst těsně za sebou, té sladkosti se přejím, nicméně i tak se těším.

Melanie Moreland mě baví. Píše čtivě, vtipně, erotika je sprostá tak akorát, přiměřeně dominantní a stejně přiměřeně rozepsaná. Postavy jsou propracované, snaží se jít trochu do hloubky, ale zase ne moc, rozsah je akorát a je mi jasné, že Grace i Jaxsona potkám v dalších dílech. Už nebudou hrát hlavní roli, ale vrátí se. Bylo to tak u série Vested Interest a bude to tak i u ABC Corp., protože tahle rodina, i když se už docela rozrostla, prostě drží při sobě, neztrácí jiskru ani dech a je to radost, kterou slupnu tak rychle, že mě posléze to i trochu mrzí. Ale i tak si užívám každý výbuch smíchu, slzičku i případné nadávky. Tohle se mnou Melanie Moreland prostě umí i po tolika knihách, které už mám za sebou.

zdroj obrázku: nakladatelství Baronet

About The Author

Melanie Moreland Grace, moje spása