Recenze: Podmanivý je dramatický, akční a návykově čtivý!

Jsou dny stvořené na čtení něžných romancí. A potom jsou dny, kdy toužím po pořádném záporákovi, který nejde pro ránu a sprosté slovo daleko. Mafiáni prostě mají své kouzlo a Jodi Ellen Malpas mě už druhým dílem trilogie Tajemný hříšník namlsala, takže jsem před vydáním pokračování nutně potřebovala sjet i první část. A že to tedy byla jízda!

Rose Cassidy doopravdy nežije, jenom přežívá. Už dávno otupěla vůči všem pocitům. Když ji však v rámci boje o moc unese mafián Danny Black, zaplaví ji čirý děs. A ještě něco – nezkrotná touha. Už o něm slyšela různé zvěsti. Prý je bezcitný. Chladnokrevný. Ale nikdo jí nikdy neřekl, že je i tak hříšně sexy. Rose ze všech sil bojuje se silnou přitažlivostí, ale jde jí to jen těžko. Nejnebezpečnější ze všech her právě začíná. Může ji ale vůbec někdo vyhrát?

Musím si dát bacha na spoilery, protože jsem rebel, a ano, skutečně jsem začala druhým dílem. Vadí to? V podstatě ne, ALE – konec dvojky vás v případě, že jedničku vynecháte, celkem naštve, takže doporučuji pořadí ve vlastním zájmu dodržet.

Jodi Ellen Malpas se toho nebojí a hodí nás rovnou do hlubokých vod temnoty, násilí, intrik a touze po moci. Připravte se, že oba díly – Podmanivý i Zvrácený – jsou drsné. Nemluvím teď o sexu, který má k něžnému a vanilkovému daleko, ale především o mluvě, výrazech, akcích i dramatech. Máme co dočinění s mafií! Nikdo nejedná gentlemansky, natož v rukavičkách.

Zápletky jsou propojené a promyšlené. Řekla bych, že je i dobře vybalancováno, aby nebyly situace a konflikty vyhnané ad absurdum. Jodi Ellen Malpas se vcelku daří udržet rozumnou míru údernosti. Jak v oblasti dramat a akcí, tak i co se týče počtu erotických vstupů.

Mé zvrácené já bylo uspokojené. Vztah Rose a Dannyho je toxický až na půdu, o tom lhát netřeba. Naprosto však odpovídá zvolenému prostředí. Chemie mezi nimi funguje od prvního setkání a jejich souboj je poutavý. Trochu otravné bylo střídání pohledů obou hlavních postav, jde však již o takový běžný standard – někdy mi to sedí, jindy ne. Tady to mělo své opodstatnění vzhledem k souvislostem a pozadí obou hrdinů.

V žádném případě není důvod bát se počtu stran. Ano – 496 – je poměrně úctyhodná bichlička. Podmanivý je však návykově čtivý, takže jste za půlkou, než se stihnete pořádně rozkoukat.  Milé pozitivum je, že pokud jste se s Jodi Ellen Malpas ještě nesetkali a Podmanivý vám tak úplně nesedne, jeho závěr je naprosto v cajku a další vývoj znát prakticky nepotřebujete.

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Detailní a pikantní mafiánskou romanci, která je svižná a vlastně i docela napínavá. Zároveň bych měla přiznat, že se mi Zvrácený líbil o krapet víc než Podmanivý. V podstatě nemám výhrady ke stylu nebo překladu (Hanka Netušilová a Kristýna Vítková spolu odvádějí výbornou práci!), jako k některým rozuzlením .A to je vždycky primárně na osobních preferencích. S Jodi Ellen Malpas se rozhodně neloučím na dlouho. Píše barvitě a určitě se neloučíme na dlouho, neb si získala mou pozornost i přízeň.

zdroj obrázku: Albatros Media

About The Author

Jodi Ellen Malpas Podmanivý