Recenze: Hrátky v zákulisí rozhodně nejsou pro puritány

Zákulisí života slavných a nejen rockových či metalových kapel je opředeno nejedním mýtem. Alkohol teče proudem, pod váhou drog se prohýbají stoly, všude plno sexu, nahoty a kde čeho dalšího. Jaká je pravda? Nevíme. Ovšem teorií máme bezpočet. A jednu z takových nám servíruje i Olivia Cunnig.

Pět úžasných mužů, jedna sexy žena a zákulisí kapely… Když Brian Sinclair, hlavní skladatel a kytarista nejžhavější metalové kapely na scéně, ztratí tvůrčí jiskru, bude zapotřebí nocí plných přímo hříšné vášně, aby uvolnil svou nahromaděnou genialitu… Když se psycholožka Myrna Evansová vydá na turné s kapelou Sinners, snaží se ji svést každý člen kapely. Ale Brian je jediný, kterého chce dostat do svých rukou… Potom divoké a šokující chování obou milenců vyžene celou skupinu k novým výšinám slávy… a hříchu.

Zda se příběh zakládá na pravdě, nemám zdání a v podstatě o to ani nejde. Spolu s hlavní postavou jsme vrženi do víru alkoholu a sexu takřka bez uzardění a nějakých okolků. Hrátky v zákulisí rozhodně nejsou pro puritány. Zároveň však nečekejte žádné velké zvrhlosti ve stylu např. série King od T. M. Fraizer nebo jako v knihách Tiffany Reisz či Amo Jones. Tady jde o sex sice místy s jemnými náznaky BDSM či trojky, ale nic extrémního či na hraně. Přiznávám, že mi zákulisí života metalové kapely (koncerty, život v autobuse, skládání hudby) přijde zajímavější než třeba často oblíbené sportovní romance.

Sluší se varovat, že v tomto kousku zabírají sexuální scény prakticky polovinu knihy. Za sebe musím přiznat, že jsem očekávala trochu víc temnoty. S erotikou a sexem jsem spokojená. Je to vkusné, lehce nadmíru, ale čtivé a bez zbytečného okecávání a rozmazávání. V jednu chvíli sice lehce na jedno brdo, ale stále si Hrátky v zákulisí udržely čtivost. Děj jako takový je průměrnějšího ražení. Nevyhneme se dokonce některým vztahovým klišé, která jsou obvyklá v něžných romancích.

Lehce pokulhává příběh, ve kterém má Olivia Cunning znatelné rezervy. 368 stran je rozumný rozsah a já jsem právě zjistila, že Hrátky v zákulisí jsou první díl série Sinners on tour, která má zatím 10 dílů a 11 se chystá! Kdo se právě orosil, tak klid. Kniha má uspokojivý konec, a pokud vám postavy nesednou, nic nehoří. Já jsem se zatetelila blahem, což vypovídá o tom, že se v podstatě těším. Je tady velký potenciál co do charakterů a osudů a já budu doufat, že příště Olivia Cunning trochu ubere na sexu a pohraje si i s pozadím – a tím mám na mysli příběh! To by knize rozhodně prospělo a trochu ji to pozvedlo co do kvality. Tak se uvidíme příště!

zdroj obrázku: nakladatelství Ocelot, amazon.com

About The Author