Recenze: 100 Pohádek – Disney slaví, omrzí se někdy?

Jak už nadpis napovídá, Disney má výročí 100 let od svého vzniku a k této příležitosti vychází dnešní kousek nejen pro naše nejmenší. Máte svou oblíbenou pohádku nebo postavičku? Pojďme se podívat na zoubek pohádkám, které znají děti napříč několika generacemi!

Sto let zázraků, sto pohádkových příběhů s ikonickými hrdiny. Připojte se k oslavě plné fantazie! Vstupte do jedinečného světa legendárního filmového studia a nechte se okouzlit příběhy, které dokazují, že i ty největší sny se mohou splnit.

Čekáte obsáhlou a těžkou bichli, když má obsahovat krásný a kulatých 100 pohádek? V žádném případě nemusíte mít obavy, že by vám tento kousek nějak extrémně zatížil poličku v domácí knihovničce. Co stránka, to jedna pohádka, takže tu máme 104 stran plných dobrodružství se starými známými. Záměrně jsem zvolila tento obrat, protože u této publikace se tak trochu počítá s tím, že alespoň některé příběhy znáte.

100 pohádek jsou krátké večerníčky, výseky scének a dobrodružství z toho neznámějšího, co Disney kdy vydal. I přesto jsem však narazila na jeden titul, o kterém slyším prvně – Aristokočky! Mimo nich narazíte na Lady a Trumpa, Malou mořskou vílu, Krásku a zvíře, Popelku, 101 dalmatinů, Pinocchia, Knihu džunglí, Dumba, Bambiho, Lvího krále, Sněhurku a sedm trpaslíků, Šípkovou Růženku a Pocahontas.Jen jedna pohádka – Já, zlá královna, jsem nevinná (Sněhurka a sedm trpaslíků) – je rozdělena na 5 částí. Zbytek na sebe nijak nenavazuje.

Dospělý má knihu slupnutou s přehledem za dva večery. Dětskému čtenáři vydrží delší čas, a pokud budete předčítat, zvládne dítko před spaním určitě dvě až tři tyto krátké jednohubky. Pro samostatného dětského čtenáře je písmo poněkud drobnější, ale jde o krátké jednorázovky, se kterými si i přes tuto malou nedokonalost hravě poradí.Ilustrace jsou drobné, dokonale text doplňují a korespondují s podobou, v jaké hrdiny známe z klasických filmových zpracování nebo knih.

Je paráda, že tady máme pestrý záběr pohádek a můžeme si spolu s dětmi připomenout staré známé postavičky. Nebo naopak poznat některé nové a zjistit, zda by se nám jejich příběh mohl líbit. 100 pohádek je Disneyho všehochuť, která udělá radost. Jde o nádherný a uspokojivý závan nostalgie, který pohladí, potěší, osvěží a připomene pohádky našeho dětství (zejména pokud jste narození před rokem 1990). Pokud vás kniha zaujala, máme pro vás s Albatrosem skvělou nabídku – mrkněte na Instagram, kde se dozvíte víc (akce platí celý květen 2023).

zdroj obrázků: Albatros Media

About The Author

kolektiv 100 pohádek