Práh: Mezi půlnocí a ďáblem – lákavá prvotina klepe na dveře!

Březen, za kamna vlezem… anebo se vrhneme do ulic Práhu a půjdeme dělat garde hlavnímu hrdinovi, který bude zřejmě pěkné číslo. Však posuďte z anotace připravované novinky sami:

„Může pravda zmizet?“ Odpověď na tuhle otázku je schovaná líp než tělo luxusní šlapky, než nedopalek doutníku na večírku nekuřáků. A stojí o ni vůbec někdo? V ulicích Práhu, města, které přežilo válku, pravda zajímá málokoho. Prostí lidé tu žijí v bázni a pokoře, aby na sebe neupozornili všemocná evangelia, která rozhodují o životě a smrti. A v temných uličkách přežívají ti, kterým v žilách koluje probuzená moc. Jsou opovrhovaní a zatracovaní. Kvůli nim město nespí. Kvůli nim se umírá. Štěpán Kastner na tohle všechno zvysoka kašle. Za zadkem má vlivného otce a před sebou dráhu nicnedělání a obrážení prážských výčepů. Pak ale stačí docela nevinné rozhodnutí – a on zjistí, že za pozlátkem barů číhá ďábel. A ten si servítky nebere. Tak co, odvážíte se překročit práh? 

Nás v kombinaci s poutavou obálkou rozhodně zaujala. A vůbec nás neodradí, že jde o prvotinu, možná právě naopak: budeme o to zvědavější!

Petr Urban toužil psát už od třetí třídy, ale pak ho na mnoho let pohltilo divadlo, larpy, deskové hry… Až z toho všeho nakonec začal učit. Své první povídky rodák z Vršovic publikoval v průběhu let v různých sbornících – soutěžních i jiných (O lahvičku MiruvoruO loutnu barda MarigoldaZrození Modrého měsíceÚsvit nových bohů). Je také autorem několika divadelních her (Divadlo pro slepé, Křídla) a sbírky básní s názvem Básně k pohlazení.

Portfolio má Petr Urban tedy velmi zajímavé a je cítit potenciál. Předprodej již běží a kniha o 416 stranách se chystá do světa 20. března 2024!

About The Author