Recenze: Ledové království znovu ožívá v Platinové kolekci!

Minulý týden jsme se podívali na zoubek novince 100 pohádek, kterou vydalo nakladatelství Egmont (patřící pod křídla Albatros Media) u příležitosti krásně kulatého výročí společnosti Disney. A ze stejného důvodu vychází i čtyři knihy v Platinové kolekci. Na své si tak přijdou fanoušci Marvelu, Star Wars, Aut i Ledového království. A na poslední jmenované si jdeme posvítit!

Vydejte se na ledově zábavnou pohádkovou výpravu! Oblíbení obyvatelé království Arendelle už se na vás těší. Dozvíte se, jak si sněhulák Olaf našel nového kamaráda, oslavíte kouzelný letní slunovrat, společně s Annou a Kristoffem pohlídáte trollí mimina, s Olafem prožijete vysněný letní den a vypátráte pozapomenuté vánoční tradice pro Annu a Elsu. Ledové království plné zázračných míst i bytostí vás zve na úžasné dobrodružství, které vás zahřeje u srdce. Užijte si ho do poslední sněhové vločky!

Pokud čekáte, že jde o knižní verzi animovaného filmu (toho v pořadí prvního), potom vás zklamu. Ledové království – Platinová kolekce na první film vlastně svým způsobem navazuje. Na 104 stránkách najdeme pět kapitol, které se klidně dají číst na přeskáčku, bude-li se vám chtít.

Všechny části jsou vtipné, čtivé, dobrodružné a v duchu animovaného zpracování. Ilustrace jsou příjemné, doplňující, věrné předloze a v poměru s textem celkem převažují. Začínající malí čtenáři ocení větší písmenka a právě skutečnost, že text není nijak nahuštěný a je ho s ohledem na dítka rozumné množství. Dospělák tak knihu slupne bez zaváhání za jeden večer. U dětí, které si budou číst samostatně (nebo jim budete předčítat vy), je to potom na večerů pět čili hezky po jedné kapitolce. Jestli mají výdrž, tak dvě.

Nám doma se nejvíce líbila závěrečná část, která je věnována hledání vánočních tradic a je tak jakousi psanou verzí vánočního animovaného speciálu z roku 2017 Ledové království: Vánoce s Olafem, které naprosto zbožňujeme. Oproti filmové verzi docela dost vtípků a momentů chybí, ale i tak jsme spokojení, přestože je Ledové království jednou z novějších pohádek z disneyovské dílny.

Tato kniha vám tedy neřekne, jak příběh Elsy, Anny, Olafa, Kristoffa, Svena a dalších začal. Jde spíše o příjemný doplněk tohoto universa a kousek do sbírky pro nadšeného fanouška bez ohledu na jeho věk. Pokud vás kniha zaujala, máme pro vás s Albatrosem skvělou nabídku – mrkněte na Instagram, kde se dozvíte víc (akce platí celý květen 2023).

zdroj obrázku: Albatros Media

About The Author

kolektiv Ledové království - Platinová kolekce