Member Directory

Kniha je kniha. Žádná není špatná, protože je to pořád kniha. I horší kniha je stále lepší, než většina věcí okolo. Čtěte knihy, dobré i ty méně dobré a na světě bude pořád krásně.

Pavel Kohout je českobudějovický rodák, autor detektivních příběhů, nakladatel, copywriter, grafik, čtenář, divák i lenoch.
Více o tvorbě na http://www.kohoutp.cz

V dětství přede mnou rodiče knihy schovávali, ale k ničemu to nevedlo. Rodinné kletbě učitelství jsem se pokusila vyhnout studiem umění a následně se dala na dráhu knihovnice. No a poněvadž to neklaplo, potřebuji si předávání knižních mouder kompenzovat jinak. Jsem studnice náhodných faktů a nevhodného humoru impulzivně přebíhající mezi žánry a koníčky s pozorností průměrného papouška.

V hlavě spřádá různorodé příběhy a jednou by chtěla napsat román. Krom toho ráda spí a pije červené víno. A taky nesnáší žehlení. A romantické příběhy. Pokud tedy nejsou bizarní nebo okořeněny větší než malou špetkou hororu.

Studentka přírodních věd, která mimo jiné ráda píše a čte, nejvíc mě zajímá fantasy a dystopie, sem tam se vrhnu na romantiku nebo sci-fi. Zajímá mě cokoli s tématikou armády a tajných služeb, bojovými sporty a sebeobranou taky nepohrdnu, svezení tankem neodmítnu. Nenechám si ujít jedinou příležitost vycestovat za hranice, ať už států nebo imaginárních světů.

Jsem introvertní knihomolka, která je schopná přelouskat knihu za jedinou noc a pokud nemusí, zásadně nevytahuje sluchátka z uší. Můj hudební vkus se absolutně neslučuje s mou povahou, ten knižní už snad více. Libuju si ve čtení fantasy a sci-fi knih a jsem velký pedant na pravopis.

Narodil jsem se a rané dětství strávil ve slavné republice Žižkov. Takže jsem pravým Pražákem křtěným Vltavou. Ostatně město mi díky foglarovkám učarovalo a snad i proto mám dnes rád urban fantasy. Nicméně již ve školních škamnech jse přičichl k takovým autorům jako Jules Verne či J. M. Troska. Zatím, co jiní pubertální mladíci vytáčeli páskovské tance na punkových koncertech, Já hltal knihy, jako je Planeta opic, Den Trifidů či Malevil. Nicméně sám jsem napsal jen jednu steampunkovou novelku a pár pohádek pro dceru. A protože znám své limity, raději píšu recenze knih a audio knih a to již pátým rokem. Původně jsem psal své názory na knihy spíš jako doporučení přátelům na sociálních sítích. Tam si mě všiml Tomáš Dostál a já se tak díky němu stal členem týmu webu Fantasy Svet. Po té jsem psal pro obskurní Česko polský literární blog Kurwa vytaj a občas pro Pevnost. Poslední dva roky jsem strávil jako redaktor weebu Vanili.cz. Pracuji jako zahradník ve Strahovském klášteře.

Študovaný archeológ a milovník histórie, sci-fi a fantasy, ku Knižnej diere ma doviedla moja snaha preraziť v umeleckom svete ako spisovateľ. Zatiaľ sa v remesle zaúčam a snažím sa tvoriť. K tomu patrí aj čítanie ľudí, ktorí sa už po podobnej dráhe vydali a uspeli. V recenziách sa budem snažiť zameriavať na to, čo z môjho pohľadu robí knihu dobrou a aké lekcie si z nej môže začínajúci autor zobrať.
V čase, ktorý nevenujem čítaniu, publikujem (momentálne občasne) poviedky na moju stránku – archeofantasy.com. Áno, snažím sa vniesť viac archeológie a kultúrnej antropológie do fantastiky.